فکـر بـرتـر , کیفیت بـرتـرPars Ethylene Kish CO. - logo لوله پلی اتیلن,اتصالات پلی اتیلن و منهول پلی اتیلن پارس اتیلن کیش سازگار با محیط زیست.::.با پارس اتیلن کیش کیفیت را تجربه کنید.::.لوله های کاروگیت پارس اتیلن کیش، تحت لیسانس DROSSBACH آلمان تولید میگردد.::.شرکت پارس اتیلن کیش هیچ نماینده ای در سطح ایران ندارد و فروش لوله و اتصالات پلی اتیلن از طریق دفتر مرکزی با ارائه گواهینامه معتبر انجام میپذیرد

پلی اتیلن و پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر در محیط زیست

 مطالعات انجام شده در موسسه آلمانی تحقیقات انرژی و محیط (IFEU ) برروی چرخه طول عمر (LCA ) کیسه های ضایعاتی پلاستیکی نشان داده است حفظ محیط زیست برای آیندگانکه کیسه‌های پلی اتیلنی معمولی نسبت به انواع پلاستیک‌های زیستی تخریب پذیر موجود در بازار اروپا اثرات تخریبی کمتری برروی محیط زیست دارند.

این مطالعه که به سفارش انجمن پلاستیک‌های بسته بندی و فیلم آلمان (IK ) انجام شده است، نشان می‌دهد هنگامی که تمامی پارامتر های محیطی در نظر گرفته شوند کمترین اثر تخریبی بر محیط زیست با استفاده از پلی اتیلن بازیافتی از پلی اتیلن نو برای تولید کیسه‌های یسته بندی حاصل می‌شود. پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر فعلی از این نظر اثرات مخرب‌تری دارند.

در این مطالعه کیسه های 20 و 120 لیتری موجود در بازار آلمان و کیسه های 30 لیتری موجود در بازار فرانسه از جنس پلی اتیلن نو و بازیافت شده در مقایسه با انواع کیسه های تولید شده از پلاستیک های بر پایه نشاسته و PLA مورد مقایسه قرار گرفته اند. به گفته IFEU اثرات محیطی هر کیسه از زمان طی مراحل تولید مواد اولیه تا تولید محصول نهایی و انتقال به دست مصرف کننده نهایی مورد آزمایش و بازبینی قرار گرفته است. در این فرآیند، هر چه ضخامت کیسه ها کمتر باشد اثرات منفی زیست محیطی آن ها کمتر است.

پلی اتیلن نو و بازیافت شده اثرات محیطی مناسب‌تری دارند زیرا این مواد امکان تولید با ضخامت پایین را فراهم آورده اند. در حالی که ضخامت متوسط فیلم های تولیدی برای کیسه های بسته بندی پلی اتیلنی در حدود 5/12 میکرون است، این ضخامت برای انواع زیست تخریب پذیر در حدود 15 تا 25 میکرون می باشد. بررسی های IFEU در مورد وضعیت آینده فناوری های تولید مواد زیست تخریب پذیر نیز هیچ دورنمای روشنی را برای این مواد در مقایسه با پلی اتیلن نشان نمی دهد.

مقاله مقایسه پلی اتیلن و پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر را از اینجا دانلود نمائید »

°مطلب به دو فرمت PDF و HTML در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است که برای استفاده از نسخه PDF نرم‌افزار Acrobat Reader را نیاز خواهید داشت.

پارس اتیلن کیش دوستدار محیط زیست